Karmy bez dodatku zbóż – dlaczego warto się zainteresować tą opcją

Reklamy karm dla psów otaczają nas z każdej strony. Zamiast kierować się medialnością danej marki, zwróćmy uwagę na skład produktu. Czasami okazuje się bowiem, że opcja od dobrze znanego producenta wcale nie jest najlepszym dostępnym wariantem.

Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych i szczeniąt – czy to tylko tymczasowa moda?

Jeśli zapoznamy się bliżej z zagadnieniem karmienia zwierząt, prędzej czy później natrafimy na karmy bez dodatku zbóż dla psa. Można przypuszczać, że zdarzy się to prędzej, bo takie produkty cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Część osób, gdy spotyka się z takimi trendami, odczuwa sceptycyzm. Nie trzeba jednak szukać daleko, żeby zweryfikować, czy bezzbożowa karma dla psa będzie rzeczywiście zdrowa dla pupila. Możemy:

  1. Zapytać o to lekarza weterynarii

Tacy specjaliści często podkreślają, że dobrze dobrana sucha karma bez zbóż dla psa to dużo lepiej zoptymalizowany posiłek niż zbożowy odpowiednik

  1. Zrobić samodzielny research i zapoznać się z dostępnymi badaniami

Informacje o tym, dlaczego pies potrzebuje mięsa i w jaki wpływ na jego samopoczucie może mieć nadmiar zboża, są ogólnie dostępne. Warto je sprawdzić, żeby upewnić się, że sucha karma bez dodatku zbóż dla psa to rzeczywiście dobre rozwiązanie. Poniżej streszczamy te najważniejsze.

Karma ze zbożami versus bezzbożowa karma dla psów dorosłych i dla szczeniąt

Sekretem nie jest to, że psy to mięsożercy. Jak ten fakt wpływa na zasadność podawania zwierzakowi zboża? Przede wszystkim należy wspomnieć o amylazie. Mięsożercy nie mają jej w swojej ślinie, co oznacza, że trawienie zbóż odbywa się później, w trzustce. To dlatego przyjmowanie zbóż może być obciążające dla organizmu psa. Nawet jeśli zwierzak nie cierpi na takie widoczne objawy nietolerancji jak wymioty czy biegunki, przyjmowanie zbóż i niedostateczna ilość mięsa w diecie może oznaczać np. osłabienie odporności czy pogorszenie się kondycji skóry. W jaki sposób sucha karma dla psa bez dodatku zbóż radzi sobie z tymi wszystkimi problemami? M.in. opcje od CrazyBoy są bogate w świeże składniki mięsne i liczne cenne składniki analityczne, takie jak fosfor czy wapń.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z karmami dla psów https://crazyboy.pl/

Leave a Comment!