Opaski kablowe – wszystko co musisz wiedzieć, zastosowanie, parametry

Wybór opaski kablowej zaciskowej może wydawać się banalnie prosty. W końcu nie jest to zbyt skomplikowana konstrukcja. Warto jednak dokładniej zapoznać się z zastosowaniem i parametrami konkretnych opcji, bo tylko wtedy zyskamy pewność, że dany wyrób okaże się dla nas w stu procentach funkcjonalny.

Jakie zastosowanie ma opaska kablowa zaciskowa?

Z opaską warto się zaprzyjaźnić na stałe, bo może przydać się w wielu różnych okolicznościach. W końcu w domu nie brakuje sytuacji, gdy pojawia się konieczność łatwego zamontowania jakiegoś elementu. Świetnym przykładem może być chociażby montaż flagi czy związanie ze sobą kabli, by odsłonić teren roboczy – np. podczas malowania. Jak łatwo się domyślić, opaski kablowe zaciskowe znajdują także inne zastosowanie. Ich niezawodność, wytrzymałość i wielofunkcyjność doceniają specjaliści. Sięgają po nie podczas prac w obrębie instalacji elektrycznych i przemysłowych.

Znajdziemy je w zakładach pracy, w których liczy się sprawność działania, a także w indywidualnym wyposażeniu specjalistów, realizujących usługi na zamówienie. Odporność na wodę, smary i niektóre chemikalia decyduje o ich zastosowaniu także w dość wymagających warunkach.

Opaska kablowa zaciskowa – jakie parametry powinny nas zainteresować?

Na pierwszy rzut oka opaski różnią się głównie kolorem. Jeśli bliżej zapoznamy się z opisem produktu, dowiemy się, że każdy rodzaj ma nieco inne parametry. To kluczowe, by się z nimi zapoznać, bo tylko wtedy będziemy mieli szansę na dobór optymalnego rozwiązania. Co więc warto zweryfikować? Sprawdźmy rozmiar, palność surowca, temperaturę instalacji, temperaturę pracy oraz to, na działanie których czynników zewnętrznych odporna jest opaska kablowa zaciskowa (i w jakim stopniu).

Producenci opasek spełniają oczekiwania różnorodnych podmiotów, proponując im m.in.:

  • opaski otwieralne

Takie demontowalne rozwiązania są polecane szczególnie do instalacji tymczasowych.

  • opaski dostosowane do pracy w bardzo wysokich temperaturach

Wzbogacone dodatkowymi komponentami, dzięki którym zachowują swoją funkcjonalność nawet w temperaturze 150 stopni Celsjusza.

  • opaski wykrywalne

Idealne do przemysłu farmaceutycznego i chemicznego. Dzięki temu, że bez trudu wykrywane są przez detektory, produkt pozostaje nieskażony.

Wyżej wspomniane warianty oraz inne opaski kablowe zaciskowe oferuje m.in. 4Technik.

Leave a Comment!