Panel grzewczy na podczerwień

Panel grzewczy na podczerwień to ciekawe rozwiązanie dla nowoczesnego budownictwa. Stanowi dobra alternatywę dla dobrze znanego i niezbyt estetycznego grzejnika. Urządzenie radzi sobie najlepiej w dobrze izolowanych pomieszczeniach, w których okna i podłogi posiadają także staranną izolację. Zmniejsza to zapotrzebowanie mieszkania na energię. Panel grzewczy na podczerwień w takich warunkach, funkcjonuje najwydajniej.

Urządzenie występuje na rynku w kilku wariantach, jako panel; metalowy, szklany lub ceramiczny. Oprócz przeznaczenia grzewczego, stanowi idealny element wyposażenia wnętrza. Estetyczny panel może swoim wyglądem przypominać obraz lub lustro. Daje dużą swobodę w doborze miejsca montażu, bowiem może to być sufit, podłoga lub ściany.
Na czym polega działanie panelu na podczerwień? Wykorzystuje technologię promieniowania podczerwonego, które nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Wytworzone fale elektromagnetyczne ogrzewają napotykane przedmioty, ludzi oraz powierzchnię. Oznacza to, że urządzenie nie ogrzewa powietrza. Warto pamiętać o tym, by dobrać odpowiednią moc urządzenia do potrzeb budynku lub pomieszczenia. Zwróć uwagę także na to, z jakiego materiału składa się materiał grzejny. Panel grzewczy to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują komfortowego i względnie ekonomicznego źródła ogrzewania.

Leave a Comment!