Czy dieta pudełkowa ma jakieś wady? Sprawdź!

Nie da się ukryć, że dieta pudełkowa cieszy się rosnącą popularnością. Jeśli jest dobrze dobra, pozytywnie wpływa na wygląd, samopoczucie i ogólne zdrowie. To także szansa na uniknięcie często popełnianych błędów żywieniowych, których konsekwencją są szkodliwe niedobory.

Catering dietetyczny – na co należy uważać?

Zanim zdecydujemy się na taką opcję jak catering dietetyczny z dostawą, postarajmy się nieco lepiej poznać firmę, która go oferuje.

Bardzo istotne jest także to, żeby dieta była dobrze dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli np. podejrzewamy ewentualną nietolerancję na niektóre składniki lub zdarza nam się czuć słabo po niektórych typach dań, najlepiej będzie skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć opinii dietetyka bądź dietetyczki.

Na uwagę zasługuje nie tylko dobór samych składników, ale też wartość kaloryczna posiłków. Catering dietetyczny musi realizować nasze zapotrzebowanie na kalorie, a to zależy od bardzo indywidualnych kwestii, takich jak np. wiek, płeć, czy rodzaj wykonywanej pracy. Gdy posiadamy takie podstawowe informacje o naszych potrzebach żywieniowych, zwiększamy szansę na to, że znajdziemy idealny catering dietetyczny.

Czym wyróżnia się dobry catering pudełkowy?

Dieta pudełkowa niejedno ma imię, a oferta takich firm, jak np. Smakoszewo, doskonale tego dowodzi. Często możemy więc wybierać z takich opcji jak dieta sokowa, indywidualna, wege czy fleksitariańska. Oprócz różnorodności oferty, zwróćmy uwagę również na takie sprawy, jak:

  • doświadczenie osób, przygotowujących posiłki (warto zaufać usługodawcom z wykwalifikowaną kadrą kucharską);
  • możliwość bezpłatnego wykonania analizy żywieniowej (w efekcie specjaliści zaproponują nam dietę konkretnie dobraną pod nasze potrzeby).

Catering dietetyczny z dostawą może w dużym stopniu ułatwić walkę o wymarzoną sylwetkę i świetne samopoczucie. Jeśli wybierzemy rzetelnego usługodawcę, unikniemy wszystkich ewentualnych wad takiego rozwiązania i będziemy mieć pewność, że dostarczane dania są zdrowe, pożywne i smaczne.

Leave a Comment!