Wyposażenie dla przedszkoli i żłobków – jak dbać o komfort dziecka?

Gdy przychodzi czas wysłania dziecka do żłobka lub przedszkola rodzice przeżywają duży stres z tym związany. Chcieliby, aby ich dziecko spędzało ten czas w jak najlepszych warunkach i by czuło się tak bezpiecznie. Wybierając żłobek lub przedszkole dla dziecka zwracają uwagę w jaki sposób placówka dba o komfort dziecka podczas jego pobytu.

Najistotniejsze jest wyposażenie dla przedszkola i żłobków

Wyposażając placówkę nie łatwo jest wybrać odpowiednie produkty. Należy zwrócić dużą uwagę na to, aby meble były odpowiednio dopasowane do danej grupy wiekowej dzieci. Meble żłobkowe zaciekawią dzieci jeśli będą spełniać funkcje nie tylko przechowywania zabawek i rzeczy, ale również jeśli będą mogły zapewnić im zabawę. Producent mebli przedszkolnych i żłobkowych powinien dbać o najwyższą jakość i zapewniać odpowiednie certyfikaty potwierdzające doskonałą jakość jego produktów. Cechy, które powinny posiadać meble żłobkowe oraz przedszkolne to:

  • duża ilość kolorów,
  • odpowiednia wysokość,
  • różne kształty,
  • bezpieczna konstrukcja.

Dodatkowe elementy wyposażenia

Żłobek i przedszkole powinny być wyposażone w materace, siedziska i poduchy, tak aby dzieci miały możliwość wygodnie odpocząć po zabawie. Dodatkowo, dzieci świetnie będą się bawić, jeśli w meblach zostaną zamontowane domki lub inne kryjówki, które uatrakcyjnią im czas spędzony w placówce.

Jakie wybrać krzesła dziecięce do przedszkola?

Do wyboru są klasyczne drewniane krzesła do przedszkola oraz takie, których wygląd jest nieco bardziej nowoczesny. Najważniejsze, aby krzesła dla dzieci posiadały odpowiednią wysokość. Kolorowe krzesła bardziej zachęcą dziecko do skorzystania z nich. Warto wybrać krzesła z wysokiej jakości materiałów odpornych na zniszczenia i zabrudzenia, aby posłużyły w placówce wiele lat.

Szatnia – miejsce, w którym dziecko wkracza w świat zabawy

Szatnia dla dziecka jest trudnym miejscem – to w niej rozstaje się z rodzicem na dłuższy czas. Wybierając wyposażenie do szatni należy skupić się na tym, aby już w momencie ściągania kurtki i zmiany butów dziecko nie mogło się doczekać dobrej zabawy. Szafka do szatni powinna posiadać haczyk do odwieszenia kurtki, półeczkę do odłożenia czapki i rękawiczek oraz zachęcać powinna kolorowym wyglądem i możliwością samodzielnego korzystania z niej przez dziecko.

Ławka do szatni przedszkole i żłobek

Ławka powinna być na tyle niska, aby dziecko mogło na niej usiąść, ale też na tyle wysoka, aby pod nią zmieściły się buty dziecka. Na ławce dziecko przygotowuje się do pobytu w przedszkolu lub żłobku, dlatego też powinna być wygodna zarówno dla dziecka jak i rodzica. Często, klasyczne ławki w szatniach, zamienia się na minimalistyczne krzesełka dla dzieci.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://miniform.pl/pl/

Leave a Comment!